دامنه ملی و بین المللیراهنمای ثبت دامنه ملی و بین المللی

آموزش ثبت دامنه ملّی و بین المللی

وقتی برای کسب و کار خود تصمیم می گیرید در فضای مجازی فعالیت کنید باید در ابتدا یک نام برای برند یا کسب و کار خود انتخاب نمایید ، چون مهمترین بخش شروع و مرحله اول انتخاب نام هستش که باید به ثبت برسانید پس بهتر است قبل از ثبت نوع فعالیت و معنای پسوند های دامنه ها که هر کدام متناسب با نوع فعالیت خودش می باشد آشنا باشید مثلا برای ثبت دامنه های بین المللی مانند : com. و net. و org. و ir. می باشد ولی برای دامنه های مانند ir باید در ایرنیک ثبت کرد چرا که این پسوند اول نام ایران و سایت های که در ایران ثبت و شروع به فعالیت می کنند باید با این پسوند ثبت شوند مثلا می توانید با پسوند دامنه همه بانک ها ، وزارت خانه ها ، ادارات و سازمان ها توجه بفرمایید پسوند ir. را مشاهده خواهید کرد ولی برای ثبت دامنه های غیر ایرانی نیاز به هیچ مجوزی جز احراز هویت برای میزبانی نیست و ثبت هر کدام مدت زمان های متناسب با خود را دارند که دامنه ایرانی تا 5 سال اجازه ثبت مالکیت معنوی دارد و دامنه های بین المللی در اکثر میزبانی ها به خاطر نوسانات ارز تا یک سال و در برخی موارد تا 2 الی 5 سال امکان ثبت وجود دارد ، علاوه بر نوع قالب و فرمت پسوند دامنه شما می توانید از قسمت بخش آموزش پشتیبانی کلیه اطلاعات لازم را مطالعه و بررسی نماید .

سایر اطلاعات ثبت دامنه

domain registration
irnic-logo

nic.irشناسه ایرنیک چیست ؟

راهنمای ثبت شناسه ایرنیک

مرکز ایرنیک یک مرکز اصلی ثبت دامنه های ملی آی آر (ir.) در ایران می باشد که زیر نظر پژوهشگاه دانش های بنیادین یا همان مرکز تحقیقات فیزیک نظری و ریاضیات تهران فعالیت می کند ، به دلیل این که تمام افرادی که میخواهند دامنه ای به صورت حقیق یا حقوقی ثبت نمایند باید از طریق این سامانه اقدام نمایند یعنی قبل از دریافت میزبانی در مرحله اول که اقدام به دریافت دامنه می نماید اگر تصمیم دارید پسوند دامنه شما با نقطه آی آر (ir.) ثبت شود ابتدا باید در این سامانه ایرنیک ثبت نام نموده و یک کد شناسه ایرنیک دریافت نماید تا قادر به ثبت انواع دامنه ها با پسوند آی آر باشید و با مراجعه به هر کدام از نمایندگان ثبت دامنه آی آر ( مانند هاست مپ ) توسط شناسه ایرنیک برای خود دامنه های با پسوند ملی به ثبت برسانید ، در سایت ایرنیک شما باید مدارک و هویت خود را ارائه داده تا پس از بررسی و ثبت آن در سامانه ایرنیک شناسه ای به شما اختصاص داده شود و بعد از آن هر دامنه ای که شما ثبت نمایید در قسمت پیشخوان این سایت لیست دامنه های شما قابل مشاهده خواهد بود البته وقتی دامنه شما توسط نمایندگی های مجاز ثبت دامنه ( مانند هاست مپ ) اقدام می کند باید رابط کاربری ها جهت ثبت مالی و قانونی به شناسه هاست مپ اختصاص داده تا توانایی ثبت دامنه شما برای ما مقدور باشد اصلا نگران نباشید اختصاص دادن رابط مالی به معنای اجازه ثبت دامنه به نام شما توسط هاست مپ بوده و صرفا عملیات خرید و پرداخت مالی را انجام خواهد داد و آن چه برای شما و ما مهم می باشد شناسه ایرنیک شما می باشد که مالیک دامنه رو مشخص می نماید.

ساخت شناسه ایرنیک

Domainتعرفه دامنه

نام دامنه ثبت انتقال تمدید
آیکن نام دامنه com 180.000 تومان 180.000 تومان 180.000 تومان
آیکن نام دامنه org 200.000 تومان 200.000 تومان 200.000 تومان
آیکن نام دامنه me 230.000 تومان 300.000 تومان 300.000 تومان
آیکن نام دامنه biz 300.000 تومان 300.000 تومان 300.000 تومان
آیکن نام دامنه co 390.000 تومان 390.000 تومان 390.000 تومان
آیکن نام دامنه net 200.000 تومان 200.000 تومان 200.000 تومان
آیکن نام دامنه info 200.000 تومان 200.000 تومان 200.000 تومان
آیکن نام دامنه store 1.000.000 تومان 1.000.000 تومان 1.000.000 تومان
آیکن نام دامنه mobi 270.000 تومان 310.000 تومان 310.000 تومان

Domian registrationمزایای ثبت دامنه در هاست مپ

  امکان ثبت دامنه به صورت آنی پس از خرید به صورت اتوماتیک
 امکان ثبت دامنه های بین المللی توسط ریجسترهای معتبر دنیا
امکان فعالسازی تمدید خودکار یا قفل و آزاد بودن دامنه
 امکان ارسال ایمیل و پیامک یادآوری جهت تمدید دامنه قبل از انقضا
 امکان پشتیبانی به صورت 24 ساعته از طریق تیکت و ایمیل پشتیبانی

امکان ثبت دامنه دامنه ملی و بین المللی به نام و مالکیت صاحب اصلی دامنه
امکان تغییر مالکیت دامنه در هر زمان توسط شما
امکان انتقال دامنه در هر زمان توسط شما
امکان تغییر نیم سرور های دامنه در هر زمان توسط شما
امکان انتقال دامنه ثبت شده در هاست مپ به سایر میزبانی ها

domain-search

سوالات متداول دامنه ای

برای ثبت دامنه اگر تصمیم به ثبت دامنه ملی دارید ابتدا باید در سامانه ایرنیک یک شناسه کاربری اینریک ایجاد نموده سپس در هنگام مراحل ثبت دامنه آن را به عنوان شناسه خود وارد نماید. ولی برای ثبت دامنه بین المللی ایجاد حساب کاربری و ثبت هویت واقعی در هاست مپ کافی می باشد.

فرایند ثبت دامنه های ملی و بین المللی متفاوت می باشد ولی از آنجای که طبق قوانین سامانه ایرنیک در سایت ایرنیک به ثبت رسیده 24 الی 48 ساعت زمان نیاز بوده و در صورتی دامنه شما به صورت حقوقی باشد باید مدارک مورد نیاز ثبتی و حقوقی خود را برای ایرنیک ارسال نموده تا پس از بررسی دامنه به نام شما تایید و ثبت گردد ولی برای دامنه های بین المللی حداقل 5 ساعت و حداکثر 24 ساعت می باشد .

پسوندهای دامنه هر کدام گویا و مفهوم یک نامی می باشد که می توان به صورت کامل از قسمت آموزش هاست مپ به صورت کامل به پسوند های مربوطه آشنا شوید

بعد از انتقال وب سایت خود به سرورهای هاست مپ، کار بسیار ساده ایست! کافیست شما پس از تهیه یکی از پکیج های فروشگاهی، با تیم فنی هاست مپ ارتباط بر قرار کرده تا درخواست شما در کمترین زمان صورت گیرد .

تیم فنی هاست مپ ضمن ارائه مشاوره ، وبسایت شما را در کمترین زمان و البته به صورت رایگان، به سرور های هاست مپ منتقل خواهد کرد.

بعد از انتقال وب سایت خود به سرورهای هاست مپ، کار بسیار ساده ایست! کافیست شما پس از تهیه یکی از پکیج های فروشگاهی، با تیم فنی هاست مپ ارتباط بر قرار کرده تا درخواست شما در کمترین زمان صورت گیرد .

تیم فنی هاست مپ ضمن ارائه مشاوره ، وبسایت شما را در کمترین زمان و البته به صورت رایگان، به سرور های هاست مپ منتقل خواهد کرد.